Rimplas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rimplas
Komunë
noform
Pamje nga Rimplas
Stema_figura
Vendndodhja
Rimplas is located in Franca
Rimplas
Rimplas
44°03′49″V 7°07′48″L / 44.063611111111°V 7.13°L / 44.063611111111; 7.13Koordinatat: 44°03′49″V 7°07′48″L / 44.063611111111°V 7.13°L / 44.063611111111; 7.13
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.95 km2
Popullsia 143 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06102


Rimplas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rimplas ka një popullsi prej 143 banorë dhe sipërfaqe 24.95 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rimplas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale