Risoul

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Risoul
Komunë
noform
Pamje nga Risoul
Stema_figura
Vendndodhja
Risoul is located in Franca
Risoul
Risoul
44°38′55″V 6°38′24″L / 44.648611111111°V 6.64°L / 44.648611111111; 6.64Koordinatat: 44°38′55″V 6°38′24″L / 44.648611111111°V 6.64°L / 44.648611111111; 6.64
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.34 km2
Popullsia 676 banorë
Dendësia 22 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05119


Risoul është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Risoul ka një popullsi prej 676 banorë dhe sipërfaqe 30.34 km², me një dendësi prej 22 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Risoul – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale