Ristolas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ristolas
Komunë
noform
Pamje nga Ristolas
Stema_figura
Vendndodhja
Ristolas is located in Franca
Ristolas
Ristolas
44°46′25″V 6°57′20″L / 44.773611111111°V 6.9555555555556°L / 44.773611111111; 6.9555555555556Koordinatat: 44°46′25″V 6°57′20″L / 44.773611111111°V 6.9555555555556°L / 44.773611111111; 6.9555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 82.18 km2
Popullsia 69 banorë
Dendësia 1 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05460
INSEE 05120


Ristolas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Ristolas ka një popullsi prej 69 banorë dhe sipërfaqe 82.18 km², me një dendësi prej 1 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Ristolas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale