Rochebrune

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rochebrune
Komunë
noform
Pamje nga Rochebrune
Stema_figura
Vendndodhja
Rochebrune is located in Franca
Rochebrune
Rochebrune
44°27′22″V 6°10′37″L / 44.456111111111°V 6.1769444444444°L / 44.456111111111; 6.1769444444444Koordinatat: 44°27′22″V 6°10′37″L / 44.456111111111°V 6.1769444444444°L / 44.456111111111; 6.1769444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.37 km2
Popullsia 169 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05190
INSEE 05121


Rochebrune është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rochebrune ka një popullsi prej 169 banorë dhe sipërfaqe 12.37 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rochebrune (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale