Rocles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rocles
Komunë
Vendndodhja
Rocles is located in Franca
Rocles
Rocles
46°25′26″V 3°01′52″L / 46.423888888889°V 3.0311111111111°L / 46.423888888889; 3.0311111111111Koordinatat: 46°25′26″V 3°01′52″L / 46.423888888889°V 3.0311111111111°L / 46.423888888889; 3.0311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.66 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03214


Rocles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rocles ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 21.66 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referencat[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]

 Commons: Rocles (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale