Rocles, Allier

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Ky artikull merret me Rocles, Allier, për trajta dhe kuptime tjera të fjalës Rocles shiko Rocles.


Rocles
Komunë
Vendndodhja
Rocles is located in Franca
Rocles
Rocles
46°25′26″V 3°01′52″L / 46.423888888889°V 3.0311111111111°L / 46.423888888889; 3.0311111111111Koordinatat: 46°25′26″V 3°01′52″L / 46.423888888889°V 3.0311111111111°L / 46.423888888889; 3.0311111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.66 km2
Popullsia 401 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03240
INSEE 03214


Rocles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Rocles ka një popullsi prej 401 banorë dhe sipërfaqe 21.66 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referencat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rocles (Allier) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale