Rodney Sneijder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rodney Sneijder
Rodney-Sneijder.jpg
Sneijder në vitin 2011
Të dhënat personale
Emri i plotëRodney Sneijder
Data e lindjes (1991-03-31) 31 Mars 1991 (28 vjeç)
Vendi i lindjesUtrecht, Hollandë
Gjatësia1,75 m (5 ft 9 in)
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualAlmere City
Numri6
Karriera në rini
199?–1999D.O.S. Utrecht[1]
1999–2011Ajax
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012Ajax0(0)
2011–2012FC Utrecht (Huazim)23(3)
2012–2014RKC Waalwijk26(2)
2014–Almere City6(0)
Ekipi kombëtar
2008–2009Hollanda U–177(2)
2009–2010Hollanda U–196(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 18 qershor 2014 (UTC).

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 27 gusht 2011 (UTC)

Rodney Sneijder (lindur më 31 Mars 1991) është një futbollist hollandez i cili luan me klubin hollandez Almere CityEerste Divisie si mesfushor. Ai është vëllai më i vogël i futbollistit të Galatasaray Wesley Sneijder dhe të Jeffrey Sneijder.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Rodney Sneijder