Roquebillière

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roquebillière
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Roquebillière is located in Franca
Roquebillière
Roquebillière
44°00′40″V 7°18′25″L / 44.011111111111°V 7.3069444444444°L / 44.011111111111; 7.3069444444444Koordinatat: 44°00′40″V 7°18′25″L / 44.011111111111°V 7.3069444444444°L / 44.011111111111; 7.3069444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.92 km2
Dendësia 68 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 06103
Faqja Zyrtare http://www.roquebilliere.com


Roquebillière është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roquebillière ka një popullsi prej 1767 banorë dhe sipërfaqe 25.92 km², me një dendësi prej 68 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roquebillière – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale