Roquebrune-Cap-Martin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roquebrune-Cap-Martin
Komunë
noform
Pamje nga Roquebrune-Cap-Martin
Stema_figura
Vendndodhja
Roquebrune-Cap-Martin is located in Franca
Roquebrune-Cap-Martin
Roquebrune-Cap-Martin
43°45′26″V 7°28′27″L / 43.757222222222°V 7.4741666666667°L / 43.757222222222; 7.4741666666667Koordinatat: 43°45′26″V 7°28′27″L / 43.757222222222°V 7.4741666666667°L / 43.757222222222; 7.4741666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.33 km2
Popullsia 12646 banorë
Dendësia 1355 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06190
INSEE 06104
Faqja Zyrtare http://www.roquebrune-cap-martin.fr


Roquebrune-Cap-Martin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roquebrune-Cap-Martin ka një popullsi prej 12646 banorë dhe sipërfaqe 9.33 km², me një dendësi prej 1355 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roquebrune-Cap-Martin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale