Roquefort-les-Pins

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roquefort-les-Pins
Komunë
noform
Pamje nga Roquefort-les-Pins
Stema_figura
Vendndodhja
Roquefort-les-Pins is located in Franca
Roquefort-les-Pins
Roquefort-les-Pins
43°39′56″V 7°03′03″L / 43.665555555556°V 7.0508333333333°L / 43.665555555556; 7.0508333333333Koordinatat: 43°39′56″V 7°03′03″L / 43.665555555556°V 7.0508333333333°L / 43.665555555556; 7.0508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.53 km2
Lartësia 250 m (m.n.d.)
Popullsia 6404 banorë
Dendësia 297 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06330
INSEE 06105
Faqja Zyrtare http://www.mairie-roquefort-les-pins.fr/


Roquefort-les-Pins është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roquefort-les-Pins ka një popullsi prej 6404 banorë dhe sipërfaqe 21.53 km², me një dendësi prej 297 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roquefort-les-Pins – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale