Jump to content

Rosalinda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rosalinda' është një telenovelë meksikane me shkrimtare Delia Fiallo dhe prodhuar nga Salvador Mejía nga Televisa.

U transmetua në vitin1999 dhe ka si protagoniste Thalía me Fernando Carrillo.

Pati gjithsej 80 seri, dhe ne Shqipëri i transmetua nga TV Klan. Kënga shoqëruese ishte Ay amor - Rosalinda, kënduar na vet Thalia


Personazhet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Versione tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kuriozitete[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Lupita Ferrer që interpreton vjehrrën e keqe, ka luajtur të njëjtën rol si tek Rosangélica, po për më shumë edhe protagonisten tek María Teresa, versioni i parë.
  • Fernando Carrillo, ka luajtur të njëjtin rol që ka luajtur tek Primavera 1988.