Rosans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rosans
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Rosans is located in Franca
Rosans
Rosans
44°23′30″V 5°28′12″L / 44.391666666667°V 5.47°L / 44.391666666667; 5.47Koordinatat: 44°23′30″V 5°28′12″L / 44.391666666667°V 5.47°L / 44.391666666667; 5.47
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.39 km2
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05126


Rosans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rosans ka një popullsi prej 505 banorë dhe sipërfaqe 30.39 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rosans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale