Rougon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rougon
Komunë
noform
Pamje nga Rougon
Stema_figura
Vendndodhja
Rougon is located in Franca
Rougon
Rougon
43°47′54″V 6°24′07″L / 43.798333333333°V 6.4019444444444°L / 43.798333333333; 6.4019444444444Koordinatat: 43°47′54″V 6°24′07″L / 43.798333333333°V 6.4019444444444°L / 43.798333333333; 6.4019444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 35.83 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04120
INSEE 04171


Rougon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rougon ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 35.83 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rougon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale