Roumoules

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roumoules
Komunë
noform
Pamje nga Roumoules
Stema_figura
Vendndodhja
Roumoules is located in Franca
Roumoules
Roumoules
43°49′32″V 6°07′48″L / 43.825555555556°V 6.13°L / 43.825555555556; 6.13Koordinatat: 43°49′32″V 6°07′48″L / 43.825555555556°V 6.13°L / 43.825555555556; 6.13
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 26.04 km2
Popullsia 711 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04500
INSEE 04172


Roumoules është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roumoules ka një popullsi prej 711 banorë dhe sipërfaqe 26.04 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roumoules – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale