Roure

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Roure
Komunë
noform
Pamje nga Roure
Stema_figura
Vendndodhja
Roure is located in Franca
Roure
Roure
44°05′25″V 7°05′17″L / 44.090277777778°V 7.0880555555556°L / 44.090277777778; 7.0880555555556Koordinatat: 44°05′25″V 7°05′17″L / 44.090277777778°V 7.0880555555556°L / 44.090277777778; 7.0880555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40.3 km2
Popullsia 203 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06420
INSEE 06111


Roure është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Roure ka një popullsi prej 203 banorë dhe sipërfaqe 40.3 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Roure (France) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale