Rousset

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Rousset
Komunë
noform
Pamje nga Rousset
Stema_figura
Vendndodhja
Rousset is located in Franca
Rousset
Rousset
44°27′59″V 6°14′03″L / 44.466388888889°V 6.2341666666667°L / 44.466388888889; 6.2341666666667Koordinatat: 44°27′59″V 6°14′03″L / 44.466388888889°V 6.2341666666667°L / 44.466388888889; 6.2341666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.38 km2
Lartësia 1040 m (m.n.d.)
Popullsia 155 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05190
INSEE 05127
Faqja Zyrtare http://www.rousset.a3w.fr


Rousset është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Rousset ka një popullsi prej 155 banorë dhe sipërfaqe 14.38 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Rousset (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale