Rydboholms SK

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Rydboholms SK është klub suedezë prej Rydboholmit, Suedi. Klubi u themelua më 19 shkurt 1929. Në fillim klubi ka pasur 20 anëtar dhe atëhere kanë pasur skijimin në programin e tyre. Më vonë klubi filluan të ushtrojnë futboll, orientimin (ecjen duke përdorur hartën dhe kompasin), bandi, pingpong dhe gjimnastikë. Gjatë viteve 1990, klubi kanë filluar që të ushtrojnë edhe hokej në palestër. Klubi ka ekip të meshkujve që luajnë në Divizionin e 5-të.

Futbollistë të njohur[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]