Séranon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Séranon
Komunë
noform
Pamje nga Séranon
Stema_figura
Vendndodhja
Séranon is located in Franca
Séranon
Séranon
43°46′27″V 6°42′06″L / 43.774166666667°V 6.7016666666667°L / 43.774166666667; 6.7016666666667Koordinatat: 43°46′27″V 6°42′06″L / 43.774166666667°V 6.7016666666667°L / 43.774166666667; 6.7016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 23.28 km2
Popullsia 489 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06750
INSEE 06134


Séranon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Séranon ka një popullsi prej 489 banorë dhe sipërfaqe 23.28 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Séranon – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale