SS

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Schutzstaffel ((Gjermanisht) ʃʊtsʃtafəl),e përkëthyer si Skuadra e Mbrojtjes ose trupat mbrojtës), i shkurtuar SS—ose Runic "ᛋᛋ" ishte një organizatë kryesore paraushtarake nën Adolf Hitler-in dhe Partisë Naziste.


Burimi[redakto | redakto tekstin burimor]


Lidhje të jashtme[redakto | redakto tekstin burimor]

Stampa:Link FA