Saint-Étienne-du-Bois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-du-Bois
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-du-Bois
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-du-Bois is located in Franca
Saint-Étienne-du-Bois
Saint-Étienne-du-Bois
46°17′17″V 5°17′36″L / 46.288055555556°V 5.2933333333333°L / 46.288055555556; 5.2933333333333Koordinatat: 46°17′17″V 5°17′36″L / 46.288055555556°V 5.2933333333333°L / 46.288055555556; 5.2933333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 28.38 km2
Popullsia 2522 banorë
Dendësia 89 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01370
INSEE 01350


Saint-Étienne-du-Bois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Étienne-du-Bois ka një popullsi prej 2522 banorë dhe sipërfaqe 28.38 km², me një dendësi prej 89 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]