Saint-Étienne-le-Laus

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-le-Laus
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-le-Laus
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-le-Laus is located in Franca
Saint-Étienne-le-Laus
Saint-Étienne-le-Laus
44°30′08″V 6°09′44″L / 44.502222222222°V 6.1622222222222°L / 44.502222222222; 6.1622222222222Koordinatat: 44°30′08″V 6°09′44″L / 44.502222222222°V 6.1622222222222°L / 44.502222222222; 6.1622222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.66 km2
Popullsia 308 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05130
INSEE 05140


Saint-Étienne-le-Laus është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Étienne-le-Laus ka një popullsi prej 308 banorë dhe sipërfaqe 8.66 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-le-Laus – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale