Saint-Étienne-les-Orgues

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Étienne-les-Orgues
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Étienne-les-Orgues
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Étienne-les-Orgues is located in Franca
Saint-Étienne-les-Orgues
Saint-Étienne-les-Orgues
44°02′46″V 5°46′49″L / 44.046111111111°V 5.7802777777778°L / 44.046111111111; 5.7802777777778Koordinatat: 44°02′46″V 5°46′49″L / 44.046111111111°V 5.7802777777778°L / 44.046111111111; 5.7802777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 48.42 km2
Popullsia 1249 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04230
INSEE 04178
Faqja Zyrtare http://www.saint-etienne-les-orgues.fr


Saint-Étienne-les-Orgues është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Étienne-les-Orgues ka një popullsi prej 1249 banorë dhe sipërfaqe 48.42 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Étienne-les-Orgues – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale