Saint-André-d'Embrun

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-d'Embrun
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-d'Embrun
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-André-d'Embrun is located in Franca
Saint-André-d'Embrun
Saint-André-d'Embrun
44°35′10″V 6°32′02″L / 44.586111111111°V 6.5338888888889°L / 44.586111111111; 6.5338888888889Koordinatat: 44°35′10″V 6°32′02″L / 44.586111111111°V 6.5338888888889°L / 44.586111111111; 6.5338888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.63 km2
Popullsia 641 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05200
INSEE 05128


Saint-André-d'Embrun është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-André-d'Embrun ka një popullsi prej 641 banorë dhe sipërfaqe 38.63 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-d'Embrun – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale