Saint-André-de-Rosans

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-de-Rosans
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-de-Rosans
Vendndodhja
Saint-André-de-Rosans is located in Franca
Saint-André-de-Rosans
Saint-André-de-Rosans
44°22′38″V 5°30′52″L / 44.377222222222°V 5.5144444444444°L / 44.377222222222; 5.5144444444444Koordinatat: 44°22′38″V 5°30′52″L / 44.377222222222°V 5.5144444444444°L / 44.377222222222; 5.5144444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.61 km2
Popullsia 140 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05150
INSEE 05129


Saint-André-de-Rosans është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-André-de-Rosans ka një popullsi prej 140 banorë dhe sipërfaqe 36.61 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-de-Rosans – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale