Saint-André-les-Alpes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-André-les-Alpes
Komunë
noform
Pamje nga Saint-André-les-Alpes
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-André-les-Alpes is located in Franca
Saint-André-les-Alpes
Saint-André-les-Alpes
43°58′05″V 6°30′28″L / 43.968055555556°V 6.5077777777778°L / 43.968055555556; 6.5077777777778Koordinatat: 43°58′05″V 6°30′28″L / 43.968055555556°V 6.5077777777778°L / 43.968055555556; 6.5077777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 47.46 km2
Popullsia 932 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04170
INSEE 04173


Saint-André-les-Alpes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-André-les-Alpes ka një popullsi prej 932 banorë dhe sipërfaqe 47.46 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-André-les-Alpes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale