Saint-Antonin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Antonin
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Antonin
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Antonin is located in Franca
Saint-Antonin
Saint-Antonin
43°54′38″V 6°58′48″L / 43.910555555556°V 6.98°L / 43.910555555556; 6.98Koordinatat: 43°54′38″V 6°58′48″L / 43.910555555556°V 6.98°L / 43.910555555556; 6.98
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.44 km2
Popullsia 116 banorë
Dendësia 18 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06260
INSEE 06115


Saint-Antonin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Antonin ka një popullsi prej 116 banorë dhe sipërfaqe 6.44 km², me një dendësi prej 18 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Antonin (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale