Saint-Auban

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Auban
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Auban
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Auban is located in Franca
Saint-Auban
Saint-Auban
43°50′54″V 6°43′35″L / 43.848333333333°V 6.7263888888889°L / 43.848333333333; 6.7263888888889Koordinatat: 43°50′54″V 6°43′35″L / 43.848333333333°V 6.7263888888889°L / 43.848333333333; 6.7263888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 42.54 km2
Lartësia 1150 m (m.n.d.)
Popullsia 232 banorë
Dendësia 5 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06850
INSEE 06116


Saint-Auban është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Auban ka një popullsi prej 232 banorë dhe sipërfaqe 42.54 km², me një dendësi prej 5 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Auban – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale