Saint-Auban-d'Oze

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Auban-d'Oze
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Auban-d'Oze
Vendndodhja
Saint-Auban-d'Oze is located in Franca
Saint-Auban-d'Oze
Saint-Auban-d'Oze
44°29′45″V 5°50′47″L / 44.495833333333°V 5.8463888888889°L / 44.495833333333; 5.8463888888889Koordinatat: 44°29′45″V 5°50′47″L / 44.495833333333°V 5.8463888888889°L / 44.495833333333; 5.8463888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.21 km2
Popullsia 76 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05131
Faqja Zyrtare http://www.saintaubandoze.fr


Saint-Auban-d'Oze është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Auban-d'Oze ka një popullsi prej 76 banorë dhe sipërfaqe 13.21 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Auban-d'Oze – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale