Saint-Benoît

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Benoît
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Benoît
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Benoît is located in Franca
Saint-Benoît
Saint-Benoît
43°58′02″V 6°43′32″L / 43.967222222222°V 6.7255555555556°L / 43.967222222222; 6.7255555555556Koordinatat: 43°58′02″V 6°43′32″L / 43.967222222222°V 6.7255555555556°L / 43.967222222222; 6.7255555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.03 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 6 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04240
INSEE 04174


Saint-Benoît është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Benoît ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 21.03 km², me një dendësi prej 6 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Benoît (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale