Saint-Blaise

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Blaise
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Blaise
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Blaise is located in Franca
Saint-Blaise
Saint-Blaise
43°49′18″V 7°14′15″L / 43.821666666667°V 7.2375°L / 43.821666666667; 7.2375Koordinatat: 43°49′18″V 7°14′15″L / 43.821666666667°V 7.2375°L / 43.821666666667; 7.2375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.04 km2
Popullsia 996 banorë
Dendësia 124 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06670
INSEE 06117


Saint-Blaise është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Blaise ka një popullsi prej 996 banorë dhe sipërfaqe 8.04 km², me një dendësi prej 124 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Blaise (Alpes-Maritimes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale