Saint-Bonnet-en-Champsaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Bonnet-en-Champsaur
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Bonnet-en-Champsaur
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Bonnet-en-Champsaur is located in Franca
Saint-Bonnet-en-Champsaur
Saint-Bonnet-en-Champsaur
44°40′55″V 6°04′35″L / 44.681944444444°V 6.0763888888889°L / 44.681944444444; 6.0763888888889Koordinatat: 44°40′55″V 6°04′35″L / 44.681944444444°V 6.0763888888889°L / 44.681944444444; 6.0763888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.01 km2
Lartësia 1040 m (m.n.d.)
Popullsia 2047 banorë
Dendësia 136 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05132
Faqja Zyrtare http://www.mairie-saint-bonnet.net/


Saint-Bonnet-en-Champsaur është një Komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Bonnet-en-Champsaur ka një popullsi prej 2047 banorë dhe sipërfaqe 15.01 km², me një dendësi prej 136 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Bonnet-en-Champsaur (ancienne commune) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale