Saint-Cézaire-sur-Siagne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cézaire-sur-Siagne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Cézaire-sur-Siagne
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Cézaire-sur-Siagne is located in Franca
Saint-Cézaire-sur-Siagne
Saint-Cézaire-sur-Siagne
43°38′56″V 6°47′34″L / 43.648888888889°V 6.7927777777778°L / 43.648888888889; 6.7927777777778Koordinatat: 43°38′56″V 6°47′34″L / 43.648888888889°V 6.7927777777778°L / 43.648888888889; 6.7927777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 30.02 km2
Popullsia 3772 banorë
Dendësia 126 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06530
INSEE 06118
Faqja Zyrtare http://www.saintcezairesursiagne.fr


Saint-Cézaire-sur-Siagne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Cézaire-sur-Siagne ka një popullsi prej 3772 banorë dhe sipërfaqe 30.02 km², me një dendësi prej 126 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Cézaire-sur-Siagne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale