Saint-Clément-sur-Durance

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Clément-sur-Durance
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Clément-sur-Durance
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Clément-sur-Durance is located in Franca
Saint-Clément-sur-Durance
Saint-Clément-sur-Durance
44°38′56″V 6°34′42″L / 44.648888888889°V 6.5783333333333°L / 44.648888888889; 6.5783333333333Koordinatat: 44°38′56″V 6°34′42″L / 44.648888888889°V 6.5783333333333°L / 44.648888888889; 6.5783333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.06 km2
Lartësia 872 m (m.n.d.)
Popullsia 295 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05134


Saint-Clément-sur-Durance është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Clément-sur-Durance ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 25.06 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Clément-sur-Durance – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale