Saint-Crépin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Crépin
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Crépin
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Crépin is located in Franca
Saint-Crépin
Saint-Crépin
44°42′24″V 6°36′26″L / 44.706666666667°V 6.6072222222222°L / 44.706666666667; 6.6072222222222Koordinatat: 44°42′24″V 6°36′26″L / 44.706666666667°V 6.6072222222222°L / 44.706666666667; 6.6072222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 46.3 km2
Popullsia 665 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05600
INSEE 05136
Faqja Zyrtare http://www.saintcrepin.com


Saint-Crépin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Crépin ka një popullsi prej 665 banorë dhe sipërfaqe 46.3 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Crépin (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale