Saint-Cyr-sur-Menthon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Cyr-sur-Menthon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Cyr-sur-Menthon
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Cyr-sur-Menthon is located in Franca
Saint-Cyr-sur-Menthon
Saint-Cyr-sur-Menthon
46°16′32″V 4°58′23″L / 46.275555555556°V 4.9730555555556°L / 46.275555555556; 4.9730555555556Koordinatat: 46°16′32″V 4°58′23″L / 46.275555555556°V 4.9730555555556°L / 46.275555555556; 4.9730555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.93 km2
Popullsia 1719 banorë
Dendësia 102 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01380
INSEE 01343


Saint-Cyr-sur-Menthon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Cyr-sur-Menthon ka një popullsi prej 1719 banorë dhe sipërfaqe 16.93 km², me një dendësi prej 102 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]