Saint-Dalmas-le-Selvage

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Dalmas-le-Selvage
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Dalmas-le-Selvage
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Dalmas-le-Selvage is located in Franca
Saint-Dalmas-le-Selvage
Saint-Dalmas-le-Selvage
44°17′05″V 6°51′58″L / 44.284722222222°V 6.8661111111111°L / 44.284722222222; 6.8661111111111Koordinatat: 44°17′05″V 6°51′58″L / 44.284722222222°V 6.8661111111111°L / 44.284722222222; 6.8661111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-Maritimes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 81.03 km2
Popullsia 123 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 06660
INSEE 06119


Saint-Dalmas-le-Selvage është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-Maritimesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Dalmas-le-Selvage ka një popullsi prej 123 banorë dhe sipërfaqe 81.03 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Dalmas-le-Selvage – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale