Saint-Denis-en-Bugey

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Denis-en-Bugey
Qytet
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Denis-en-Bugey is located in Franca
Saint-Denis-en-Bugey
Saint-Denis-en-Bugey
45°57′07″V 5°19′45″L / 45.951944444444°V 5.3291666666667°L / 45.951944444444; 5.3291666666667Koordinatat: 45°57′07″V 5°19′45″L / 45.951944444444°V 5.3291666666667°L / 45.951944444444; 5.3291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Belley
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.61 km2
Dendësia 849 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 01345


Saint-Denis-en-Bugey është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Denis-en-Bugey ka një popullsi prej 2216 banorë dhe sipërfaqe 2.61 km², me një dendësi prej 849 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]