Saint-Denis-lès-Bourg

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Denis-lès-Bourg
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Denis-lès-Bourg
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Denis-lès-Bourg is located in Franca
Saint-Denis-lès-Bourg
Saint-Denis-lès-Bourg
46°11′59″V 5°11′32″L / 46.199722222222°V 5.1922222222222°L / 46.199722222222; 5.1922222222222Koordinatat: 46°11′59″V 5°11′32″L / 46.199722222222°V 5.1922222222222°L / 46.199722222222; 5.1922222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.58 km2
Popullsia 5505 banorë
Dendësia 438 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01000
INSEE 01344


Saint-Denis-lès-Bourg është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Denis-lès-Bourg ka një popullsi prej 5505 banorë dhe sipërfaqe 12.58 km², me një dendësi prej 438 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]