Saint-Didier-sur-Chalaronne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Didier-sur-Chalaronne
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Didier-sur-Chalaronne
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Didier-sur-Chalaronne is located in Franca
Saint-Didier-sur-Chalaronne
Saint-Didier-sur-Chalaronne
46°10′39″V 4°49′04″L / 46.1775°V 4.8177777777778°L / 46.1775; 4.8177777777778Koordinatat: 46°10′39″V 4°49′04″L / 46.1775°V 4.8177777777778°L / 46.1775; 4.8177777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.98 km2
Popullsia 2783 banorë
Dendësia 111 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01140
INSEE 01348


Saint-Didier-sur-Chalaronne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Didier-sur-Chalaronne ka një popullsi prej 2783 banorë dhe sipërfaqe 24.98 km², me një dendësi prej 111 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]