Saint-Eusèbe-en-Champsaur

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Eusèbe-en-Champsaur
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Eusèbe-en-Champsaur
Vendndodhja
Saint-Eusèbe-en-Champsaur is located in Franca
Saint-Eusèbe-en-Champsaur
Saint-Eusèbe-en-Champsaur
44°43′33″V 6°01′39″L / 44.725833333333°V 6.0275°L / 44.725833333333; 6.0275Koordinatat: 44°43′33″V 6°01′39″L / 44.725833333333°V 6.0275°L / 44.725833333333; 6.0275
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.83 km2
Popullsia 149 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05500
INSEE 05141


Saint-Eusèbe-en-Champsaur është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Eusèbe-en-Champsaur ka një popullsi prej 149 banorë dhe sipërfaqe 7.83 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Eusèbe-en-Champsaur – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale