Saint-Firmin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Firmin
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Firmin
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Firmin is located in Franca
Saint-Firmin
Saint-Firmin
44°46′53″V 6°01′45″L / 44.781388888889°V 6.0291666666667°L / 44.781388888889; 6.0291666666667Koordinatat: 44°46′53″V 6°01′45″L / 44.781388888889°V 6.0291666666667°L / 44.781388888889; 6.0291666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 22.39 km2
Lartësia 900 m (m.n.d.)
Popullsia 478 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05142


Saint-Firmin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Firmin ka një popullsi prej 478 banorë dhe sipërfaqe 22.39 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Firmin (Hautes-Alpes) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale