Saint-Geniez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Geniez
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Geniez
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Geniez is located in Franca
Saint-Geniez
Saint-Geniez
44°14′43″V 6°03′11″L / 44.245277777778°V 6.0530555555556°L / 44.245277777778; 6.0530555555556Koordinatat: 44°14′43″V 6°03′11″L / 44.245277777778°V 6.0530555555556°L / 44.245277777778; 6.0530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 38.94 km2
Popullsia 92 banorë
Dendësia 2 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04200
INSEE 04179


Saint-Geniez është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Geniez ka një popullsi prej 92 banorë dhe sipërfaqe 38.94 km², me një dendësi prej 2 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Geniez – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale