Saint-Genis

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Genis
Komunë
Vendndodhja
Saint-Genis is located in Franca
Saint-Genis
Saint-Genis
44°22′46″V 5°46′07″L / 44.379444444444°V 5.7686111111111°L / 44.379444444444; 5.7686111111111Koordinatat: 44°22′46″V 5°46′07″L / 44.379444444444°V 5.7686111111111°L / 44.379444444444; 5.7686111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 18.32 km2
Popullsia 50 banorë
Dendësia 3 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 05143


Saint-Genis është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Genis ka një popullsi prej 50 banorë dhe sipërfaqe 18.32 km², me një dendësi prej 3 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Genis – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale