Saint-Genis-Pouilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Genis-Pouilly
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Genis-Pouilly
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Genis-Pouilly is located in Earth
Saint-Genis-Pouilly
Saint-Genis-Pouilly (Earth)
46°14′36″V 6°01′17″L / 46.243333333333°V 6.0213888888889°L / 46.243333333333; 6.0213888888889Koordinatat: 46°14′36″V 6°01′17″L / 46.243333333333°V 6.0213888888889°L / 46.243333333333; 6.0213888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.77 km2
Popullsia 9635 banorë
Dendësia 986 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01630
INSEE 01354


Saint-Genis-Pouilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Genis-Pouilly ka një popullsi prej 9635 banorë dhe sipërfaqe 9.77 km², me një dendësi prej 986 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]