Saint-Germain-de-Joux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Germain-de-Joux
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Germain-de-Joux
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Germain-de-Joux is located in Franca
Saint-Germain-de-Joux
Saint-Germain-de-Joux
46°10′40″V 5°44′18″L / 46.177777777778°V 5.7383333333333°L / 46.177777777778; 5.7383333333333Koordinatat: 46°10′40″V 5°44′18″L / 46.177777777778°V 5.7383333333333°L / 46.177777777778; 5.7383333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.27 km2
Popullsia 473 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01130
INSEE 01357


Saint-Germain-de-Joux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Germain-de-Joux ka një popullsi prej 473 banorë dhe sipërfaqe 11.27 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]