Saint-Germain-sur-Renon

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Germain-sur-Renon
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Germain-sur-Renon
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Germain-sur-Renon is located in Franca
Saint-Germain-sur-Renon
Saint-Germain-sur-Renon
46°04′50″V 5°03′27″L / 46.080555555556°V 5.0575°L / 46.080555555556; 5.0575Koordinatat: 46°04′50″V 5°03′27″L / 46.080555555556°V 5.0575°L / 46.080555555556; 5.0575
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Bourg-en-Bresse
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.8 km2
Popullsia 230 banorë
Dendësia 15 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01240
INSEE 01359


Saint-Germain-sur-Renon është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Germain-sur-Renon ka një popullsi prej 230 banorë dhe sipërfaqe 15.8 km², me një dendësi prej 15 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]