Saint-Jacques

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jacques
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jacques
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jacques is located in Franca
Saint-Jacques
Saint-Jacques
43°58′10″V 6°22′30″L / 43.969444444444°V 6.375°L / 43.969444444444; 6.375Koordinatat: 43°58′10″V 6°22′30″L / 43.969444444444°V 6.375°L / 43.969444444444; 6.375
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Alpes-de-Haute-Provence
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.66 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 12 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 04330
INSEE 04180


Saint-Jacques është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Alpes-de-Haute-Provencerajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Jacques ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 4.66 km², me një dendësi prej 12 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jacques (Alpes-de-Haute-Provence) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale