Saint-Jacques-en-Valgodemard

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jacques-en-Valgodemard
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jacques-en-Valgodemard
Vendndodhja
Saint-Jacques-en-Valgodemard is located in Franca
Saint-Jacques-en-Valgodemard
Saint-Jacques-en-Valgodemard
44°46′34″V 6°02′38″L / 44.776111111111°V 6.0438888888889°L / 44.776111111111; 6.0438888888889Koordinatat: 44°46′34″V 6°02′38″L / 44.776111111111°V 6.0438888888889°L / 44.776111111111; 6.0438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 15.65 km2
Popullsia 145 banorë
Dendësia 9 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05800
INSEE 05144


Saint-Jacques-en-Valgodemard është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Jacques-en-Valgodemard ka një popullsi prej 145 banorë dhe sipërfaqe 15.65 km², me një dendësi prej 9 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jacques-en-Valgodemard – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale