Saint-Jean-Saint-Nicolas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-Saint-Nicolas
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-Saint-Nicolas
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jean-Saint-Nicolas is located in Franca
Saint-Jean-Saint-Nicolas
Saint-Jean-Saint-Nicolas
44°40′03″V 6°13′43″L / 44.6675°V 6.2286111111111°L / 44.6675; 6.2286111111111Koordinatat: 44°40′03″V 6°13′43″L / 44.6675°V 6.2286111111111°L / 44.6675; 6.2286111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 37.17 km2
Popullsia 980 banorë
Dendësia 26 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05260
INSEE 05145


Saint-Jean-Saint-Nicolas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Saint-Jean-Saint-Nicolas ka një popullsi prej 980 banorë dhe sipërfaqe 37.17 km², me një dendësi prej 26 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Saint-Jean-Saint-Nicolas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale