Saint-Jean-de-Gonville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Saint-Jean-de-Gonville
Komunë
noform
Pamje nga Saint-Jean-de-Gonville
Stema_figura
Vendndodhja
Saint-Jean-de-Gonville is located in Franca
Saint-Jean-de-Gonville
Saint-Jean-de-Gonville
46°12′46″V 5°57′07″L / 46.212777777778°V 5.9519444444444°L / 46.212777777778; 5.9519444444444Koordinatat: 46°12′46″V 5°57′07″L / 46.212777777778°V 5.9519444444444°L / 46.212777777778; 5.9519444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvergne-Rhône-Alpes
Departamenti Ain
Qarku Arrondissement Gex
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.36 km2
Popullsia 1547 banorë
Dendësia 125 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 01630
INSEE 01360


Saint-Jean-de-Gonville është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ainrajonit Auvergne-Rhône-Alpes. Saint-Jean-de-Gonville ka një popullsi prej 1547 banorë dhe sipërfaqe 12.36 km², me një dendësi prej 125 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]